ARIX™ Diamond blade for Dragon Saw, softer concrete ø500x4.0x10 (Type 1#, Clear)
| Code | 8215 5013 |
|---|---|
| Price |
$695.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø20’’ (ø500mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX10 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | Electric Saw |
Arix™ Road saw blade for electric saw ø750x4.0x13 TC16 ø1” DP (FX10)
| Code | 8215 7509 |
|---|---|
| Price |
|
| Sale Price | $1,200.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø30’’ (ø750mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX10 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | Electric Saw |