Arix™ Road saw blade for cured concrete 35HP Roadsaw ø600x4.0x13 TC13 ø1” DP (FX40SR)
| Code | 8215 6009 |
|---|---|
| Price |
$949.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø24’’ (ø600mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX40 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | 35-48HP |
Arix™ Road saw blade for cured concrete 35HP Roadsaw ø700x4.0x13 TC15 ø1” DP (FX40SR)
| Code | 8215 7004 |
|---|---|
| Price |
$995.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø28’’ (ø700mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX40 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | 35-48HP |
Arix™ ø30” Road saw blade for cured concrete 35HP ~48HP ø750x4.0x13 TC17 ø1” DP (FX40SR)
| Code | 8215 7506 |
|---|---|
| Price |
$1,449.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø30’’ (ø750mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX40 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | 35-48HP |