ARIX™ ø20” Road saw blade for cured concrete 80~100HP ø500x4.4x13 TC11 (FX70SR)
| Code | 8215 5010 |
|---|---|
| Price |
$699.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø20’’ (ø500mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX70 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.4mm |
| HP Range | 80-100HP |
ARIX™ ø30” Road saw blade for cured concrete 80~100HP ø750x4.4x13 TC17 (FX70SR)
| Code | 8215 7504 |
|---|---|
| Price |
$1,399.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø30’’ (ø750mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX70 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.4mm |
| HP Range | 80-100HP |