Arix™ Diamond handsaw blade for cured concrete ø305x2.8x13 ø1” DP
| Code | 8215 3005 |
|---|---|
| Price |
$249.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø12’’ (ø305mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | HX60 |
| Type | HandSaw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 2.8mm |
| HP Range | HandSaw |
Arix™ ø14” Laser weld diamond hand saw blade for cured concrete ø355x2.8x13 ø1” DP
| Code | 8215 3506 |
|---|---|
| Price |
$279.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø14’’ (ø355mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | HX60 |
| Type | HandSaw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 2.8mm |
| HP Range | HandSaw |
Arix™ Laser weld diamond hand saw blade for cured concrete ø405x2.8x13 ø1” DP
| Code | 8215 4004 |
|---|---|
| Price |
$349.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø16’’ (ø405mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | HX60 |
| Type | HandSaw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 2.8mm |
| HP Range | HandSaw |