Storm cutter diamond flush cutting blade for very harder concrete etc ø9”x2.9x8 M14
| Code | 8315 2307 |
|---|---|
| Price |
$109.00 |
| Colour | Green |
| Size | ø9’’ (ø230mm) |
| Bore Size | M14 |
| Bond Code | Storm |
| Type | Flush Cutting Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 2.8mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |
Diamond flush cutting blade for cured concrete/granite, ø9”x2.8x10 M14 thread flange
| Code | 8250 2300 |
|---|---|
| Price |
$119.00 |
| Colour | Purple |
| Size | ø9’’ (ø230mm) |
| Bore Size | M14 |
| Bond Code | Storm |
| Type | Flush Cutting Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 2.8mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |