Diamond continuous rim blade for hard porcelain tiles with Hot-Dog style cuts ø305x2.2x7 ø30/25.4
| Code | 8015 3001 |
|---|---|
| Price |
$89.90 |
| Colour | Silver |
| Size | ø12’’ (ø305mm) |
| Bore Size | ø30~25.4mm |
| Bond Code | Hot-Dog |
| Application | Tile / Porcelain |
| Thickness | 2.2mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |