Turbo wave diamond blade dry/wet cured concrete etc ø5”x2.4x8 ø22.23/20
| Code | 8015 1200 |
|---|---|
| Price |
$49.90 |
| Colour | Orange |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | ø22.23~20mm |
| Bond Code | Turbo |
| Application | Tile / Porcelain |
| Thickness | 2.4mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |
Diamond thin turbo blade for hard porcelain ø5”x1.2x7.5 ø22.23/20 (White)
| Code | 8006 1201 |
|---|---|
| Price |
$19.90 |
| Colour | White |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | ø22.23~20mm |
| Bond Code | Turbo |
| Application | Tile / Porcelain |
| Thickness | 1.2mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |