Laser welded crack chase V blade for harder concrete, ø5”x1/4”x12 ø7/8”
| Code | 8238 1200 |
|---|---|
| Price |
$99.00 |
| Colour | Blue |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | ø22.23 |
| Type | Crack Chasing Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 6.3mm |
| HP Range | Angle Grinder |
Diamond laser weld V-Crack chasing blade dry/wet cured concrete ø125x9.5x11.7 ø22.23
| Code | 8206 1208 |
|---|---|
| Price |
$84.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | ø22.23 |
| Type | Crack Chasing Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 9.5mm |
| HP Range | Angle Grinder |