Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø52x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 5211 |
|---|---|
| Price |
$139.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø52mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø56x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 5602 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø56mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø62x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 6204 |
|---|---|
| Price |
$169.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø62mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
| Code | 8915 6403 |
|---|
Arix™ laser welded diamond core bit for drilling reinforced concrete ø67x3.6x11 450 1.25" (Blue)
| Code | 8915 6706 |
|---|---|
| Price |
$175.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø67mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
| Code | 8915 7204 |
|---|
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø77x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 7707 |
|---|---|
| Price |
$205.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø77mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø82x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 8207 |
|---|---|
| Price |
$199.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø82mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø84x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 8402 |
|---|---|
| Price |
$249.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø84mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø92x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 9206 |
|---|---|
| Price |
$235.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø92mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø102x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1011 |
|---|---|
| Price |
$239.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø102mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø107x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1012 |
|---|---|
| Price |
$263.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø107mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø112x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1108 |
|---|---|
| Price |
$269.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø112mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø117x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1109 |
|---|---|
| Price |
$269.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø117mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø122x3.6x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1222 |
|---|---|
| Price |
$309.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø122mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø127x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1223 |
|---|---|
| Price |
$289.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø127mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø132x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1302 |
|---|---|
| Price |
$319.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø132mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø142x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1406 |
|---|---|
| Price |
$329.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø142mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø152x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1505 |
|---|---|
| Price |
$349.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø152mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ laser welded diamond core bit for drilling reinforced concrete ø162x4.1x11 450 1.25" (Blue)
| Code | 8915 1609 |
|---|---|
| Price |
$475.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø162mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø172x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1702 |
|---|---|
| Price |
$499.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø172mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete ø182x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 1810 |
|---|---|
| Price |
$549.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø182mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
| Code | 8915 2013 |
|---|
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø225x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 2209 |
|---|---|
| Price |
$749.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø225mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø250x4.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 2513 |
|---|---|
| Price |
$849.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø250mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ laser welded diamond core bit for drilling reinforced concrete ø280x4.1x11 450 1.25" (Blue)
| Code | 8915 2806 |
|---|---|
| Price |
$1,249.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø280mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Flat) ø300x5.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 3009 |
|---|---|
| Price |
$1,295.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø300mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ G3 Laser-weld diamond core bit for reinforced concrete (Point) ø350x5.1x12 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 3510 |
|---|---|
| Price |
$1,249.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø350mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ Laser-weld diamond core bit (Flat) for reinforced concrete ø400x5.1x11 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 4012 |
|---|---|
| Price |
$1,495.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø400mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Arix™ laser-weld diamond core bit (Flat) for reinforced concrete ø450x5.1x11 450, 1.25” (Blue)
| Code | 8915 4509 |
|---|---|
| Price |
$1,799.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø450mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser-weld professional Arix diamond drill bit for reinforced concrete ø500x5.1x9 450 1.25”
| Code | 8915 5004 |
|---|---|
| Price |
$2,399.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø500mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 12mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |