Diamond drill bit pin type for marble & granite EC-5D ø5x1.8x7
| Code | 8906 0500 |
|---|---|
| Price |
$34.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø5mm |
| Application | Marble & Granite |
| Length | 50mm |
| Segment Type | Pin Type |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond drill bit pin type for marble & granite EC-6D ø6x1.8x7
| Code | 8906 0600 |
|---|---|
| Price |
$35.00 |
| Colour | Green |
| Size | ø6mm |
| Application | Marble & Granite |
| Length | 50mm |
| Segment Type | Pin Type |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill bit wet for granite & porcelain tile ø8x1.8x7
| Code | 8906 0800 |
|---|---|
| Price |
$39.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø8mm |
| Application | Granite & Porcelain |
| Length | 50mm |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill bit wet for granite & porcelain tile ø10x1.8x7x50 ø1/2” shank
| Code | 8906 1000 |
|---|---|
| Price |
$45.90 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø10mm |
| Application | Granite & Porcelain |
| Length | 50mm |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill bit wet for granite & porcelain tile ø13x1.8x7x50 ø1/2” shank
| Code | 8906 1300 |
|---|---|
| Price |
$48.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø13mm |
| Application | Granite & Porcelain |
| Length | 50mm |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill bit wet for granite & porcelain tile ø20x2x7x50 ø1/2” shank
| Code | 8906 2000 |
|---|---|
| Price |
$52.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø20mm |
| Application | Granite & Porcelain |
| Length | 50mm |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill bit wet for granite & porcelain tile ø25x2x7x50 ø1/2” shank
| Code | 8906 2500 |
|---|---|
| Price |
$57.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø25mm |
| Application | Granite & Porcelain |
| Length | 50mm |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill bit wet for granite & porcelain tile ø28x2x7x50 ø1/2” shank
| Code | 8906 2800 |
|---|---|
| Price |
$59.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø28mm |
| Application | Granite & Porcelain |
| Length | 50mm |
| Segment Height | 7mm |
| Connecting | R1/2’’ |