Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø12x2.5x10x350 R1/2”
| Code | 401200 S |
|---|---|
| Price |
$119.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø12mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø14x2.5x10x350 R1/2” (230424)
| Code | 401400 S |
|---|---|
| Price |
$115.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø14mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø16x2.5x10x350 R1/2”
| Code | 401600 S |
|---|---|
| Price |
$120.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø16mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø18x2.5x10x350 R1/2”
| Code | 401800 S |
|---|---|
| Price |
$118.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø18mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø20x2.5x10x350 R1/2” (230427)
| Code | 402000 S |
|---|---|
| Price |
$99.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø20mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
| Code | 402200 S |
|---|
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø24x2.5x10x350 R1/2” (230429)
| Code | 402400 S |
|---|---|
| Price |
$115.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø24mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø25x2.5x10x350 R1/2” (230430)
| Code | 402500 S |
|---|---|
| Price |
$106.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø25mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
| Code | 402600 S |
|---|
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø28x2.5x10x350 R1/2” (230431)
| Code | 402800 S |
|---|---|
| Price |
$115.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø28mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø30x2.5x10x350 R1/2” (230432)
| Code | 403000 S |
|---|---|
| Price |
$115.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø30mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø32x2.5x10x350 R1/2” (230433)
| Code | 403200 S |
|---|---|
| Price |
$105.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø32mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø35x3.0x10x350 R1/2” (230604)
| Code | 403500 S |
|---|---|
| Price |
$115.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø35mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
| Code | 403700 S |
|---|
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø38x3.0x10x350 R1/2” (230606)
| Code | 403800 S |
|---|---|
| Price |
$129.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø38mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
| Code | 403900 S |
|---|
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø40x3.0x10x350 R1/2” (230607)
| Code | 404000 S |
|---|---|
| Price |
$139.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø40mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø42x3.0x10x350 R1/2” (230608)
| Code | 404200 S |
|---|---|
| Price |
$119.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø42mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
| Code | 404500 S |
|---|
Diamond core drill for reinforced concrete, W Point Crown, ø50x3.0x10x350 R1/2” (230611)
| Code | 405000 S |
|---|---|
| Price |
$155.00 |
| Colour | Navy Blue |
| Size | ø50mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 350mm |
| Segment Type | W Point Crown |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | R1/2’’ |
| Code | 405200 S |
|---|