Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø12x2.0x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 1212 |
|---|---|
| Price |
$115.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø12mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø14x2.0x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 1403 |
|---|---|
| Price |
$109.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø14mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø16x2.0x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 1606 |
|---|---|
| Price |
$109.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø16mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø18x2.5x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 1805 |
|---|---|
| Price |
$119.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø18mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø20x2.5x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 2016 |
|---|---|
| Price |
$123.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø20mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø22x2.5x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 2207 |
|---|---|
| Price |
$123.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø22mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø25x2.5x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 2510 |
|---|---|
| Price |
$139.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø25mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø28x2.5x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 2805 |
|---|---|
| Price |
$129.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø28mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø30x2.5x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 3009 |
|---|---|
| Price |
$149.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø30mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø32x2.5x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 3207 |
|---|---|
| Price |
$125.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø32mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø35x3.0x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 3511 |
|---|---|
| Price |
$109.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø35mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø38x3.0x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 3801 |
|---|---|
| Price |
$113.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø38mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond drill bit high speed reinforced concrete, V-Shape ø40x3.0x10 450 1-1/4” UNC (Blue)
| Code | 8906 4005 |
|---|---|
| Price |
$145.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø40mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | V-Shape |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø52x3.2x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 5206 |
|---|---|
| Price |
$140.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø52mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø56x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 5603 |
|---|---|
| Price |
$155.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø56mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø60x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 6002 |
|---|---|
| Price |
$169.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø60mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø65x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 6507 |
|---|---|
| Price |
$165.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø65mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø75x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 7502 |
|---|---|
| Price |
$195.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø75mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Laser weld diamond thin wall drill bit for reinforced concrete ZENESIS ø78x3.6x10 450 1-1/4” UNC
| Code | 8906 7803 |
|---|---|
| Price |
$185.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø78mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø82x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 8204 |
|---|---|
| Price |
$175.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø82mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø92x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 9200 |
|---|---|
| Price |
$189.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø92mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø102x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 1013 |
|---|---|
| Price |
$239.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø102mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
| Code | 8906 1107 |
|---|
| Code | 8906 1208 |
|---|
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø132x3.6x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 1302 |
|---|---|
| Price |
$275.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø132mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø152x4.0x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 1504 |
|---|---|
| Price |
$349.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø152mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø172x4.0x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 1704 |
|---|---|
| Price |
$385.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø172mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø182x4.0x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 1809 |
|---|---|
| Price |
$549.00 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø182mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
Pathfinder ZENESIS™ laser-weld diamond core bit fast reinforced concrete ø192x4.0x12 450 1.25” (Silver)
| Code | 8906 1900 |
|---|---|
| Price |
$549.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø192mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |
ZENESIS™ Laser welded diamond core drill reinforced concrete ø202x4.0x10 450 1.25” (Blue)
| Code | 8906 2011 |
|---|---|
| Price |
$499.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø202mm |
| Application | Reinforced Concrete |
| Length | 450mm |
| Segment Type | Flat |
| Segment Height | 10mm |
| Connecting | 1-1/4’’ |