These cups are ideal for general purpose use and are very productive. They come in a various selection of grits and sizes.
ø5” turbo cup grinding wheel, 16 segs for polishing concrete, 100/120#, ø7/8” (Gold)
| Code | 8568 1204 |
|---|---|
| Price |
$89.90 |
| Colour | Gold |
| Size | ø125mm |
| Grit | 100/120# |
| Bore Size | ø22.23 |
| Bond Code | M |
| Segments | Turbo |
ø5” turbo cup grinding wheel 12 segments, ø125x6 ø7/8” (Blue)
| Code | 8568 1206 |
|---|---|
| Price |
$99.00 |
| Colour | Blue |
| Size | ø125mm |
| Bore Size | ø22.23mm |
| Bond Code | M |
| Segments | Turbo |