Button grinding segment med & hard concrete ø18.5x15 25/30#
| Code | 8568 1815 |
|---|---|
| Price |
$149.00 |
| Colour | Black |
| Size | ø50mm |
| Grit | Coarse |
| Bore Size | ø22.23 |
| Bond Code | VHC |
| Segments | Button |
Button grinding segment med & hard concrete ø18.5x15 120/140#
| Code | 8568 1816 |
|---|---|
| Price |
$149.00 |
| Colour | Red |
| Size | ø50mm |
| Grit | Medium |
| Bore Size | ø22.23 |
| Bond Code | VHC |
| Segments | Button |
7” Grinding wheel with 6x PCD (1200) for removing epoxy, glue, paint etc (Blue)
| Code | 8568 1817 |
|---|---|
| Price |
$149.00 |
| Colour | White |
| Size | ø180mm |
| Grit | Fine |
| Bore Size | ø22.23 |
| Bond Code | VHC |
| Segments | PCD |
Astra grinding cup wheel ø7”x10 segs for hard concrete 35/40# ø7/8” (Red)
| Code | 8568 1801 |
|---|---|
| Price |
$129.00 |
| Colour | Red |
| Size | ø180mm |
| Grit | 35/40# |
| Bore Size | ø22.23 |
| Bond Code | HC |
| Segments | Turbo |